loader image
קצר וקולע
מדברים תכל'ס
סרטונים
המחשת וואטסאפ
סיפור מהחיים

תפיסה על פיה רק מה שנתפס ע"י חושינו הוא שקיים בעולמנו הינה תפיסה מצומצמת ומוטעת. קיימים רבדים נסתרים ורבים שמהווים גם כן חלק מן המציאות

האם ניתן להאמין במימד הרוחני שבבריאה או שמא רק מה שרואים הוא הקיים?

מושגים כגון נשמה, גן עדן, עולמות רוחניים או ישויות רוחניות נשמעים כל כך ערטילאיים, מיסטיים ולא בדיוק אמינים. בעולם שחי על פי עובדות מוצקות ומוחשיות קשה להתעלם מהעובדה שציבור המאמינים מדבר ונושם מושגים שמעולם לא ראה, שמע או הרגיש. האם ניתן לבנות חיים שלמים על סמך משהו שלא רואים? האם אין מדובר בנאיביות?

שניה אחת!

לפני שמתחילים, יש לנו בקשה: 

הרימו את היד וגעו ברגל שלכם. 

הצלחתם? יופי, סימן שיש לכם רגל.

עכשיו הזיזו את היד וגעו במסך שממנו אתם קוראים עכשיו. 

סימן שיש מסך, נכון?

ועכשיו הרימו את היד ומששו את קרני האור שנמצאות סביבכם.  

לא הצלחתם?

באמת חבל. אבל מה זה אומר?…

האמת, שזה לא אומר כלום. איש לא מפקפק בכך שיש אור ושהוא נמצא סביבנו, גם אם הוא בלתי ניתן למישוש. איש גם לא מפקפק במציאות של גלי רדיו, תקשורת סלולרית, קרינת רנטגן או אור אינפרה-אדום שמקיפים אותנו מכל עבר, למרות שהם בלתי נראים. 

הסיבה בגינה אנו יודעים על קיומם היא מפני שאנחנו יכולים לקלוט אותם ולהשתמש באמצעותם במכשירים שונים (רדיו, טלפון נייד או מכונות רנטגן). אבל האמת היא שבמשך רוב ההיסטוריה האנושית, אם הייתם אומרים שיש 'משהו' באוויר שמסביב, היו צוחקים עליכם. "איך אפשר להאמין במשהו שלא רואים?", הייתה התגובה הנשמעת. אגב, רק בשנת 1879 נצפתה לראשונה קרינה אלקטרומגנטית, וגם אז לא ייחסו לה יותר מדי חשיבות.

אז כן, בהחלט: אפשר להאמין במשהו שלא רואים.

רפואה לא היגיינית

מכירים את הבדיחה על המורה שכעסה על תלמיד כי לא הביא שיעורי בית? "שכחתי אותם בבית", הוא ענה. המורה לא ויתרה: "מה שאני לא יכולה לראות – לא קיים מבחינתי", ולפתע נשמע קול בכיתה: "למורה אין שכל!". המורה התעצבנה: "מי החצוף שאמר זאת?!", ואז נשמע קול שקט: "המורה, אמרת בעצמך שמה שאת לא יכולה לראות – לא קיים…". 

כולנו יודעים כי המציאות מורכבת גם מדברים שאיננו רואים וחשים אותם, ולא ניתן להסיק שמה שאינו מוחשי בוודאות אינו קיים. חיידקים, לדוגמא, נצפו לראשונה רק לפני כ-350 שנה ע"י המדען ההולנדי אנטוני ואן לֵוֶונהוּק באמצעות מיקרוסקופ האור שפיתח, ועד אז קיומם לא היה ידוע. אף לאחר גילוי החיידקים בעולמנו, הדעה הרווחת במשך כ-200 שנה בעולם הרפואה הייתה כי אין לחיידקים השפעה על בריאות האדם. בשנת 1905 הוכיח הַיְנְרִיךְ הֶרְמָן רוֹבֵּרְט קוֹךְ, ממייסדי מדע הבקטריולוגיה והמיקרוביולוגיה, כי חיידקים מהווים גורמי מחלות. משום כך עד אז הרגלי ההיגיינה בעולמנו היו לא מצויים, ושינויי אורח החיים שחלו בעקבות גילוי זה הביא לעלייה בתוחלת החיים של האנושות במהלך מאה השנים האחרונות.

איגנץ פיליפ זמלווייס, רופא נשים יהודי שחי באמצע המאה ה-19 באימפריה האוסטרו-הונגרית, היא ער לתופעה בה נשים יולדות רבות נפטרות כתוצאה מזיהום חיידקי בדם – מחלה שכונתה "קדחת הלידה". הוא בחן את התופעה ושם לב כי אחוז התמותה בקרב יולדות שטופלו ע"י סטודנטים לרפואה בעת הלידה היה גבוה בצורה משמעותית מאחוז התמותה בקרב יולדות שטופלו ע"י אחיות. בזמנו עדיין לא היה ידוע על תפקידם של חיידקים בהעברת מחלות, אך זמלווייס הסיק כי קיימים "חלקיקים" המועברים אל היולדות מהסטודנטים שביצעו ניתוחי גופות בשיעורי ההתלמדות שלהם. בעקבות מסקנתו האישית, החליט זמלווייס לקבוע הנחייה מחייבת לפיה סגל מטפל יחטא את ידיו לפני טיפול ביולדות, ובכך הוא הביא לירידה דרמטית בתמותת היולדות בבית החולים בוינה בו עבד.

אנקדוטה זו ייתכן ונשמעת לנו בימינו תמוהה, "כיצד ניתן לנתח גופה ולטפל באנשים ללא שמירה על היגיינה?!", אך במציאות בה 'לא מכירים במה שלא רואים' עלולות להיות השלכות חמורות. וודאי שבאותם זמנים לא היה זה אשמת הרופאים, שכן הם היו מוגבלים בעל כורחם בתפיסתם את המציאות הרפואית. אך רעיון זה בא להמחיש שלנו כי קיימים בעולמנו המורכב רבדים שונים שייתכן ואינם נמצאים זה עתה בתודעתנו, אך התעלמות ושלילת כל רעיון שאין אנו תופסים כעת – אינו שולל את קיומו. בנוסף, התכחשות לנושא מהותי והרה-גורל, ללא בדיקה מקיפה ומעמיקה, עלולה להיות בעלת השלכות גדולות…

משקפיים שלא משקפות מציאות

גשש בדואי יכול להריח סימנים שאדם רגיל אינו מרגיש בהם, ובעלי חיים מסוימים יכולים לשמוע צלילים בתדר שאוזן אנושית אינה מסוגלת (על בסיס עקרון זה הומצאה "משרוקית הכלבים"). אבל גם עם החושים הכי מפותחים בעולם, לא ניתן לקלוט הכול מכיוון שהחושים מותאמים לטווח מסוים ומוגבל. איננו יכולים לראות או לשמוע את אלוהים בחושינו, אך אין זה אומר שאין לנו אמצעי להכיר במציאותו דרך גילוייו – הבריאה המורכבת המעידה על יוצרה, והתורה שניתן להוכיח את חוסר האנושיות שבה (להרחבה, קראו את השאלה: איך אפשר להיות בטוחים שהתורה היא לא המצאה?).

מצד שני, יש הרבה דברים שנדמים לנו כאמיתיים בזמן שבפועל, לא מדובר ביותר מאשליה. קחו לדוגמה תעתועי ראייה: בימים חמים במיוחד נראה כאילו באופק, קצה הכביש מעלה אדים. או שלפעמים שומעים מישהו קורא בשמנו, ואז מגלים שרק דמיינו זאת. אז מנין לנו שמה שאנו רואים הוא-הוא האמת? 

איך לקלוט את מה שאי אפשר?

היו אנשים גדולים וחכמים שניסו להתמודד עם הטענה הזו. עמנואל קאנט (1804-1724), פילוסוף גרמני שנחשב על ידי רבים לגדול הפילוסופים בעת החדשה, חיפש דרך לגשר בין תחושת האמיתיות של החושים לבין העובדה שאין לנו באמת דרך לסמוך עליהם. ההסבר שלו הוא שלמציאות יש רבדים רבים, הרבה יותר מכפי שנדמה לנו, אך אנו קולטים רק חלק קטן מאוד מהם. כמו שבאוויר ישנם תדרים רבים אבל ברגע נתון הרדיו יכול לקלוט רק תחנה אחת שאליה הוא מכוון, כך במציאות כולה יש אינספור תופעות, אך אנו יכולים לקלוט רק מעט מהן – את אלה שהחושים שלנו מתוכנתים לקלוט. 

אם כן, יוצא שאנו לא באמת יודעים מה קורה מחוץ לגבולות התודעה שלנו. קאנט קרא לאמת הממשית 'הדבר כשהוא-לעצמו', והסביר שלעולם לא נוכל לקלוט אותה בחושים או בשכל בגלל מגבלה בסיסית שיש לנו. ואתם יודעים מה? הוא צדק.

מי יפענח את הצופן הסודי?

היהדות מסכימה שאין דרך לתפוס את 'הדבר כשהוא לעצמו' בחושים. בלשון ספר הזוהר, "לית מחשבה תפיסא ביה כלל" (פתיחת אליהו) – אין מחשבה שיכולה לתפוס אותו כלל. עם זאת, אנחנו כן יכולים לתקשר עם אותה אמת מוחלטת בדרכים אחרות. 

דרך אחת היא להבין שאלוהים אולי לא נקלט בחושינו, אבל התוצאות של פעולותיו – כן. שקיעה משגעת, שדה פורח, נפלאות הגוף האנושי, מעגל החיים: איך יתכן שדבר כזה נברא באקראיות? (להרחבה, קראו את השאלה: האם באנו מהקוף?) כל עלה קטן הוא עדות מופלאה להימצאות של מתכנן עליון, הטבע כולו זועק אלינו ומבשר על הנוכחות האלוהית שיצרה אותו. וכמו שאמר משורר התהילים, דוד המלך: "השמיים מספרים כבוד אל, ומעשה ידיו מגיד הרקיע" (פרק יט, ב). העולם עצמו מעיד על נוכחות הבורא. וכפי שאומר ספר הזוהר, אמנם אי אפשר לתפוס אותו במחשבה, "אבל ברצון שבלב הוא נתפס" (במקור: ברעותא דליבא איהו תפיס). 

המאורע שבו יכולנו לחוש את מציאות האל התרחש לפני 3,333 שנה (נכון לשנת תשפ"א, 2020-2021). ההתגלות של אלוהים בהר סיני ונתינת התורה היו אירוע קוסמי חד-פעמי, הזדמנות נדירה שבה התאפשר לבני האדם לחוות באמצעים על-חושיים את נוכחות הבורא, 'הדבר כשהוא לעצמו'. התורה מספרת כי בני ישראל ראו את הקולות ושמעו את המראות – לא דבר שניתן לדמיין או אפילו לנסות להבין בשכל…

לאחר מתן תורה החושים שלנו חזרו למצב הרגיל שבו לא ניתן עוד לחוות ולהרגיש את האינסוף. באותו מעמד נתן לנו האל אמצעי חיבור שיאפשר לנו קשר ישיר איתו – תורה ומצוות. חכמי ישראל הסבירו שהתורה ניתנה לנו "אש שחורה על גבי אש לבנה" (מדרש תנחומא, בראשית, א). כלומר, התורה איננה רק אותיות ומילים הנקלטות ברובד השכלי, אלא היא צופן רוחני המקודד באופן ייחודי, ובכדי לפענח אותו אנו זקוקים לאמצעי קליטה יקר ורב ערך. 

יש רק מכשיר אחד שיודע לעשות זאת – הנשמה. היא שייכת לרובד הגבוה ביותר של הקיום, הרבה מעל החושים ותכונות הנפש, ואפילו מעל השכל. רק הנשמה מסוגלת לפענח את המסר המלא הטמון באותיות התורה ולהוציא אותו אל הפועל. אך לשם כך נדרשת רגישות גדולה, המתפתחת בלימוד תורה, בתפילה, בקיום מצוות, ובהקשבה לחיים.
במלוא ההתגשמות שלה ניתן להגיע לדרגת רוח הקודש או אפילו לדרגת נבואה, אך רק מעטים הם אלו שזכו להגיע לדרגות אלה, למרות שהן קיימות בפוטנציאל אצל כל אדם. רוב האנשים מסתפקים בכך שהם יודעים שהדבר אפשרי. 

את הקשר עם אלוהים איננו יכולים לחוש בדרגות הבסיסיות הללו של החושים, אך אין זה אומר שהוא לא קיים. לא מאמינים? נסו למשש את קרני האור סביבכם…

המשך קריאה ↓

1

גלי רדיו ואטומים

המדע מגלה לנו שיש דברים רבים שאנחנו לא יכולים לראות והם קיימים. עד כה נחקר רק חלק קטן מהאוקיאנוס, ורק חמישה אחוז מהיקום הם חומר הניתן לצפייה. השאר נותר בגדר חומר אפל ואנרגיה אפלה. האם תוכלו לדמיין את כל הדברים שקורים ממש עכשיו ואינם גלויים לנו?

גלי רדיו – גלי רדיו הם סוג של גל אלקטרומגנטי, שאורכם נע בין כמטר לכמה קילומטרים. סוג זה של תדר אלקטרומגנטי משמש להעברת נתונים ומשמש לוויינים, רשתות מחשבים ורדיו.

אטומים – האטומים הם אבני הבניין הקטנות ביותר של החומר. כל דבר ביקום הנצפה עשוי מאינספור אטומים. אף כי אטומים מעולם לא נראו בעין האנושית באופן ישיר, ניתן לצפות בהם באמצעות מתווכים ובאופן עקיף.

המשך קריאה ↓

4

כוח המשיכה ואינפרא-אדום

כוח המשיכה – כולנו יודעים שהוא קיים, אנחנו אפילו יכולים למדוד אותו, אבל אף אחד לא ראה אותו.

אינפרא-אדום –קרינה אלקטרומגנטית שלא ניתן לקלוט בעין האנושית, אבל ניתן לזהותה לפי החום שהיא פולטת. כל מה שפולט חום מקרין גלי אינפרא אדום.

המשך קריאה ↓

2

חומר אפל ואנטי-חומר

חומר אפל (Dark-matter) – אינו פולט אור או אנרגיה, ניתן "לצפות" בו בעזרת כלים מדעיים ועל ידי חישוב תנועת כוכבי לכת. מדענים מעריכים שכ-80% מהחומר ביקום מורכב מחומר אפל!

אנטי-חומר (Anti-matter) – לאנטי-חומר יש תכונות המנוגדות לחומר הרגיל. כאשר חומר ואנטי-חומר נפגשים, שניהם מושמדים. איך יודעים שהוא קיים? באמצעות מאיצי חלקיקים וכלים מדעיים נוספים.

המשך קריאה ↓

5

מחשבות וחלקיקים קוונטיים

מחשבות – אנו יכולים לראות את המוח ואת התגובות הכימיות שלו, אך המחשבות עצמן אינן מוחשיות עבורנו ולא ניתן לקבל ביטוי להימצאותן בשום מעבדה…

חלקיקים קוונטיים – קיימים ברמה התת-אטומית (כלומר הם קטנים יותר מהאטומים). מדענים מזהים אותם כשהם מופיעים לזמן קצר ביותר ואז נעלמים (פשוטו כמשמעו). ניתן לקלוט אותם רק באמצעות כוחות מגנטיים או אלקטרוסטטיים.

המשך קריאה ↓

3

חמצן ואור אולטרה סגול

חמצן – אוקיי, זה די ברור, אבל מדהים שמשהו שאנחנו אפילו לא יכולים לראות כ"כ הכרחי לקיום שלנו. 

אור אולטרה סגול – סוג של גל אלקטרומגנטי שגורם לייצור ויטמין D, אך גם עלול להביא לידי כוויות. יש בעלי חיים, כמו דבורים, שיכולים לראות אור אולטרה סגול. בטלסקופ חלל מתבצעים תצפיות על-סגוליות שלא ניתן לבצעם בארץ משום חסימת האטמוספירה.

המשך קריאה ↓

1

גלי רדיו ואטומים

המדע מגלה לנו שיש דברים רבים שאנחנו לא יכולים לראות והם קיימים. עד כה נחקר רק חלק קטן מהאוקיאנוס, ורק חמישה אחוז מהיקום הם חומר הניתן לצפייה. השאר נותר בגדר חומר אפל ואנרגיה אפלה. האם תוכלו לדמיין את כל הדברים שקורים ממש עכשיו ואינם גלויים לנו?

גלי רדיו – גלי רדיו הם סוג של גל אלקטרומגנטי, שאורכם נע בין כמטר לכמה קילומטרים. סוג זה של תדר אלקטרומגנטי משמש להעברת נתונים ומשמש לוויינים, רשתות מחשבים ורדיו.

אטומים – האטומים הם אבני הבניין הקטנות ביותר של החומר. כל דבר ביקום הנצפה עשוי מאינספור אטומים. אף כי אטומים מעולם לא נראו בעין האנושית באופן ישיר, ניתן לצפות בהם באמצעות מתווכים ובאופן עקיף.

המשך קריאה ↓

2

חומר אפל ואנטי-חומר

חומר אפל (Dark-matter) – אינו פולט אור או אנרגיה, ניתן "לצפות" בו בעזרת כלים מדעיים ועל ידי חישוב תנועת כוכבי לכת. מדענים מעריכים שכ-80% מהחומר ביקום מורכב מחומר אפל!

אנטי-חומר (Anti-matter) – לאנטי-חומר יש תכונות המנוגדות לחומר הרגיל. כאשר חומר ואנטי-חומר נפגשים, שניהם מושמדים. איך יודעים שהוא קיים? באמצעות מאיצי חלקיקים וכלים מדעיים נוספים.

המשך קריאה ↓

3

חמצן ואור אולטרה סגול

חמצן – אוקיי, זה די ברור, אבל מדהים שמשהו שאנחנו אפילו לא יכולים לראות כ"כ הכרחי לקיום שלנו. 

אור אולטרה סגול – סוג של גל אלקטרומגנטי שגורם לייצור ויטמין D, אך גם עלול להביא לידי כוויות. יש בעלי חיים, כמו דבורים, שיכולים לראות אור אולטרה סגול. בטלסקופ חלל מתבצעים תצפיות על-סגוליות שלא ניתן לבצעם בארץ משום חסימת האטמוספירה.

המשך קריאה ↓

4

כוח המשיכה ואינפרא-אדום

כוח המשיכה – כולנו יודעים שהוא קיים, אנחנו אפילו יכולים למדוד אותו, אבל אף אחד לא ראה אותו.

אינפרא-אדום –קרינה אלקטרומגנטית שלא ניתן לקלוט בעין האנושית, אבל ניתן לזהותה לפי החום שהיא פולטת. כל מה שפולט חום מקרין גלי אינפרא אדום.

המשך קריאה ↓

5

מחשבות וחלקיקים קוונטיים

מחשבות – אנו יכולים לראות את המוח ואת התגובות הכימיות שלו, אך המחשבות עצמן אינן מוחשיות עבורנו ולא ניתן לקבל ביטוי להימצאותן בשום מעבדה…

חלקיקים קוונטיים – קיימים ברמה התת-אטומית (כלומר הם קטנים יותר מהאטומים). מדענים מזהים אותם כשהם מופיעים לזמן קצר ביותר ואז נעלמים (פשוטו כמשמעו). ניתן לקלוט אותם רק באמצעות כוחות מגנטיים או אלקטרוסטטיים.

המשך קריאה ↓

אספנו עבורך את הסרטונים הכי מדויקים ברשת

מקור החיות - סרטון אנימציה, לא רק לילדים
המדענים כבר הבינו - יש בורא לעולם
האם מה שלא רואים – לא קיים?
איך אפשר ללמוד מבע"ח שהתורה אלוהית?
איך אפשר ללמוד מדגים שהתורה מן השמיים?
האם היהדות דורשת להאמין או לדעת?
"תראה לי עכשיו שיש אלוהים!"
הרב זמיר כהן בשיעורו 'תורה מן השמיים'
הצופן התנכ"י במדע ובקבלה
עוצמתי: הסרט 'מציאת האמת'
איך יודעים שהבורא קיים? הנה הוכחה
סרטון קצר ומרתק על הצופן התנכ"י
הוכחה מתמטית לאלוהיות שבתורה
הוכחה למציאות הבורא מ... ברית מילה
הוכחה למציאות הבורא: סודות הכוכבים
התגליות שהרעישו את העולם
המרתון על התורה: הסרט שלא ישאיר ספק
לשון הקודש שניתנה מה' מוכיחה את האלוהיות
הסרט 'הכרטיס לחיי הנצח'
הקוד המתמטי החבוי בפסוק הראשון בתורה
סודות מתמטיים אלוהיים נחשפים
איך ידענו את זה לפני כולם?
האם אפשר להוכיח שהתורה היא מאלוהים?

החבר'ה בים מגלים עולם חדש

רק מה שרואים - זה מה שקיים? שיחה (דמיונית) בין דגים בים התיכון ממחישה לנו שלא תמיד זה נכון

עברו על המכשיר עם העכבר וגללו מטה לקריאת השיחה!

נידון ל-28 שנות מאסר

"זו הייתה הפעם האחרונה שהוא יכול להגיש בקשת חנינה, ואם יקבל תשובה שלילית, הוא יצטרך לרצות 20 שנה נוספות מעבר לשמונה השנים שבהן ישב בכלא. בערב חנוכה נכנס סוהר לתא שלו ומוסר לו מכתב. הוא פותח את המכתב ומזדעזע מתוכנו…". זהו סיפורו של שלום מרדכי רובשקין, הרווי באמונה והשגחה עליונה

שלום מרדכי רובשקין נידון בבית המשפט בארצות הברית על עבירה של העלמת מס. השופטת ששפטה אותו הייתה אנטישמית, שונאת ישראל מובהקת. היא גזרה עליו 28 שנה מאחורי סורג ובריח – עונש חמור ביותר המעיד על המניע שעמד מאחורי החלטת השופטת – שנאה לעם היהודי.

רובשקין כבר ישב שמונה שנים בכלא, וכל גדולי ישראל עשו מאמצים גדולים ורבים לשחררו.

יש לציין, שהחוקה האמריקאית קובעת, שאפשר להגיש תשע פעמים בלבד בקשה לחנינה; מעבר לתשעת הפעמים אין עוד אפשרות לצאת לחופשי.
רובשקין הגיש בקשה לחנינה שמונה פעמים כאשר הנשיא אובמה היה בשלטון בארצות הברית, ולאחר מכן התמנה טראמפ לנשיא.

לאחר שמונה שנים של ישיבה בכלא, הוא יצר קשר עם רבי דוד אבוחצירא וגם עם הרב חיים קנייבסקי ושאל אותם, אם להגיש חנינה, שהרי זו הפעם האחרונה שהוא יכול להגיש, ואם חלילה יקבל תשובה שלילית, לא תהיה לו הזדמנות נוספת לבקש חנינה, והוא יצטרך לרצות 20 שנה נוספות מעבר לשמונה השנים שבהן ישב בכלא. גדולי ישראל השיבו לו שעליו לעשות את ההשתדלות הזו ולבקש בפעם האחרונה חנינה.

רובשקין התייעץ עם עורכי דין כיצד לנסח את מכתב הבקשה לנשיא, והוא הגיש את הבקשה לנשיא.

בערב חנוכה נכנס סוהר לתא שלו ומוסר לו מכתב. הוא פותח את המכתב ומזדעזע מתוכנו…
הוא קיבל תשובה שלילית.

הלם מוחלט אחז בו. הוא כמעט נפל מעולף על הרצפה, כי הבין את משמעותה של תשובה זו – 20 שנה נוספות בכלא. הוא מספר שכמעט נשבר. הוא היה לבדו בתא המעצר וחשב שעולמו חרב עליו, אך לפתע פתאום הוא נזכר ביסוד שאמר 'החוזה מלובלין', מגדולי ישראל מהדורות הקודמים, על הפסוק בתהילים (פרק נה, פס' כג): "הַשְׁלֵךְ עַל ה' יְהָבְךָ וְהוּא יְכַלְכְּלֶךָ". החוזה מלובלין אומר: יש כלי – כלי מחזיק ברכה, המקבל שפע אלוהי, ושמו של הכלי הזה הוא 'השתדלות מעשית'. שלושה דברים יוצקים תוכן לתוך הכלי: אמונה, ביטחון ותפילה אמתית שאין עוד מלבדו; רק אתה, ריבונו של עולם, יכול להושיע אותי!
יש אדם שלא יכול לעשות עוד השתדלות מעשית. אומר החוזה מלובלין: במצב כזה "השלך על ה' יהבך, והוא יכלכלך"; "יכלכלך" – מלשון כלי. כלומר, כיוון שאתה לא יכול לעשות דבר מעבר להשתדלות שעשית, ואתה תלוי רק בהקב"ה, עליך להשליך מעלייך את הכלי של ההשתדלות ולמסור אותו לידי הקב"ה. 

מספר רובשקין: "ישבתי לבדי בתא, דנו אותי כפי שדנים רוצח, והמילים הללו של החוזה מלובלין חיזקו אותי מאוד. התמלאתי שמחה, אמונה וביטחון, קמתי מהכיסא והתחלתי לרקוד ולשיר: יכלכלך, יכלכלך הוא יכלכלך…
אמרתי: 'ריבונו של עולם! אין לי על מי להישען, יש בי 100% תלות בך!'.

שמונה שנים התפללתי, אבל מעולם לא הייתה לי תפילה כמו התפילה הזו! בתפילה זו היו לי מאה אחוזים של תלות בהקדוש ברוך הוא, ואילו בכל התפילות האחרות שלי הייתה לי קצת תלות במשהו או במישהו שיעזור לי, אבל כעת זו הייתה תפילה אמתית לאחר שמונה שנים, שרק אתה, ריבונו של עולם, יכול להושיע אותי.

בזאת-חנוכה תשע"ח נכנס סוהר לתא שלי ובידו מכתב. הוא מגיש לי אותו והולך, ואני פותח את המכתב… התקשרתי מייד לאשתי ואמרתי לה כשדמעות בעיניי וקולי נשנק: 'אני משוחרר! אני משוחרר! קיבלתי חנינה מהנשיא! הרגע השתחררתי!' ביקשתי ממנה שתביא לי בגדים ותבוא, והיא ענתה לי: 'דע לך, שיש מזוודה מוכנה עם בגדים כבר שמונה שנים! מהיום שנכנסת לכלא לא הוצאתי את המזוודה מהרכב, כי האמנתי וידעתי שהקב"ה ישמע את התפילה שלנו בסוף!'.

הסיפור נשמע כאילו הוא לקוח מתיאטרון בובות, ואכן צריך לדעת, שיש מישהו המושך בחוטים, הלוא הוא בורא העולם. כעת שמעו כיצד מנהיג הקב"ה את העולם מאחורי הקלעים:

באמריקה קיים מנהג מאוד מעניין: ילדים החולים במחלה הנוראה ונמצאים במחלקה האונקולוגית, יש להם זכות למשאלה אחרונה – בקשה אחרונה. במפגש שנערך ביניהם לבין נשיא ארצות הברית, בוחר הנשיא בכל פעם בית חולים, מזמין את הילדים אליו, הילדים מגישים לנשיא את הבקשה בכתב, והנשיא משתדל למלא את בקשתם האחרונה.

בחנוכה תשע"ח בחר הנשיא בבית חולים בניו יורק. הילדים מגיעים לאוטובוס כדי להיפגש עם הנשיא, ובידו של כל אחד מכתב שכתב. היה ביניהם ילד יהודי. רגע לפני היציאה מבית החולים קורא הרופא לילד זה ואומר לו: 'אתה לא נוסע!'. שואל הילד: 'למה אני לא נוסע?', ועונה לו הרופא: 'הגיעו תוצאות הבדיקות שלך, המערכת החיסונית שלך חלשה מאד, ולכן אתה לא יכול לצאת, כי אתה חייב לשהות בחדר מבודד!'.

הילד היהודי פרץ בבכי ואמר: 'כולם נוסעים ואני לא? גם אני כתבתי מכתב עם משאלה! אחת מאנשי הצוות שבבית החולים, אחות במקצועה, ריחמה על הילד ואמרה לו: 'אני אקח את המכתב ואעביר אותו לנשיא!'. 

כל הילדים הגישו את הבקשה האחרונה, ואז פונה האחות לנשיא טראמפ ואומרת לו: 'יש כאן עוד משאלה אחת של ילד, שבכה לפני שעה, לא אפשרנו לו לבוא אתנו בגלל הבדיקות שלו, האם אני יכולה להגיש לך את הבקשה שלו?'.

הנשיא השיב בחיוב, לקח את המכתב, שהיה כתוב בו: 'יש יהודי בשם שלום מרדכי רובשקין, הוא יושב כבר שמונה שנים בכלא, ואני מבקש ממך, כבוד הנשיא, שתמחל לו, כדי שלא יצטרך לשבת עוד 20 שנה. יש לו ילדים וגם ילד מיוחד שמחכה לו, אנא ממך! תן לו חנינה!'.

הנשיא התרגש מאוד ואמר: 'אני מקבל מכתבים שונים: ילד אחד רוצה טיול באוניה, ילד אחר רוצה טיול במטוס, ילד אחד רוצה ממתקים מוזרים, אחד רוצה משחקים משונים; ופה יש ילד, המבקש בקשה לטובת מישהו שהוא אפילו לא מכיר אותו ואין לו קשר משפחתי אליו – זה לב של יהודי! איזה עם מיוחד הוא העם היהודי, שכולם מרגישים נשיאה בעול!

הנשיא התרגש ומיד חתם על חנינה לשלום מרדכי רובשקין".

מסיים רובשקין את דבריו ואומר: "זה תיאטרון הבובות! פה רואים איך הקב"ה מסובב את הדברים. שכשיהודי יודע שרק הקב"ה יכול להושיע אותו ומאמין באמונה שלמה שאין לה' מעצור להושיע גם בעת הזאת, הוא נושע".


מתוך הספר "102 סיפורים ששינו לאנשים את החיים" מאת הרב צבי נקר

 

המשך קריאה ↓

תגידו ששלחנו אתכם:

מי אמר שהתורה זה לא המצאה? 12 הוכחות שינפצו את הספקות
8 הוכחות מוחצות שהתורה היא אלוהית
להכיר באמת תוך 5 צעדים פשוטים
איך אפשר לדעת שמעמד הר-סיני אכן התרחש?
אמיתות התורה: ההוכחה הלוגית וההיסטורית
איך הוכיחה התורה שיש אלוהים?
מהי ההוכחה שיש בורא לעולם?
שתי הוכחות מדעיות לתכנון הבריאה
חבר מכוכב אחר: רוצים לעבור דירה לכוכב אחר? אלה התנאים
פיבונאצ’י - ’טביעת האצבע’ של ה’ בבריאה